Dla kogo jesteśmy

rzut

Dobre wygodne dla seniorów

Mieszkanie dla seniora: udogodnienia Urządzając mieszkanie dla seniora warto pomyśleć o udogodnieniach. Potrzebne są we wnętrzu, gdy najbliższym pogarsza się pamięć i wzrok, ręce stają się mniej sprawne, tracą refleks. Wbrew pozorom sprzęt, który ma dużo funkcji, nie jest odpowiedni dla osoby starszej. Bo najważniejsza jest łatwa obsługa, czyli czytelny, przyjazny panel sterowania, duże litery czy ikony komunikatów. Kupując urządzenia dla seniora, szukamy kompromisu pomiędzy innowacjami a zdrowym rozsądkiem. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowania sprzętów przez osoby starsze w AGD są pożądane wszelkie „przypominacze”, które sygnalizują np. koniec pracy urządzenia. Niezwykle przydatne są timery, które same wyłączą sprzęt w odpowiednim czasie. Takie udogodnienia znajdziemy w płytach, lodówkach, piekarnikach, okapach. Warto także pomyśleć o sprzęcie, który uchroni przed poparzeniem – piekarnikiem z zimną szybą czy kuchenką „bez ognia”. W mieszkaniu dla seniora warto zamontować podświetlane włączniki w pomieszczeniach, zwłaszcza w korytarzu, w pobliżu łazienki to rozwiązanie obowiązkowe. Przed remontem mieszkania dla starszej osoby, należy zaplanować dodatkowe źródła światła, które będą reagować na ruch i wyznaczać np. trasę do toalety. Jeżeli jest taka możliwość do wnętrza dla seniora, wprowadź zabezpieczenia blokujące wpuszczenie do domu obcych. Tu pomocny okaże się np. wideofon, który pokaże, kto dzwoni do drzwi. W mieszkaniu dla seniora warto zadbać o solidne i wygodne uchwyty, które ułatwią wstawanie, siadanie. Montujemy je w najbardziej newralgicznych miejscach łazienki, czyli przy wannie lub prysznicu, obok umywalki oraz w pobliżu toalety. Przed montażem upewnij się, że uchwyty są trwałe i wytrzymają duże obciążenie. Nakładki na sedes to niedrogie rozwiązanie, które podwyższy klasyczny model miski. W mieszkaniu dla seniora zadbaj też o dodatki. Przykładowo ortopedyczne poduszki utrzymują w czasie snu prawidłową pozycję, dzięki czemu pozytywnie wpływają na kondycję kręgosłupa i jakość snu osób starszych.

Mieszkanie dobre dla singlii

W ten sposób zyskuje się efekt przytulności i ciepłej, domowej atmosfery, tak pożądany przez każdego człowieka, a jednocześnie udaje się wyeksponować maksymalnie wolną przestrzeń i zagospodarować ją do rozmaitych i różnorodnych celów. To ważne, bo takie mieszkania właśnie staje się mieszkaniem o dużej funkcjonalności i dużych możliwościach użytkowych. To mieszkanie idealne dla singla, który może zrelaksować się w zaciszu swojej kawalerki lub przyjąć w niej gości, złaknionych rozrywki.Nie dziwi więc, że kawalerki właśnie w stylu minimalistycznym przeżywają prawdziwy boom na rynku nieruchomości i stają się obiektem pożądania i zainteresowania singli i singielek. Jeśli poszukujecie mieszkania dla siebie, warto więc dobrze rozejrzeć się w interesującej was okolicy i dobrze poznać ofertę. Z pewnością znajdziecie kawalerkę na miarę waszych oczekiwań i marzeń.

rzut
rzut

Mieszkanie dla młodych par

„Mieszkanie dla Młodych” to rządowy program wsparcia młodych ludzi w nabyciu pierwszego w życiu lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Zasady programu MDM reguluje ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Ustawa określa zasady udzielania ze środków Funduszu Dopłat finansowego wsparcia w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego oraz reguluje zasady zwrotu ze środków budżetu państwa części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przez osoby fizyczne w związku z budową pierwszego własnego domu jednorodzinnego (zwrot podatku VAT).

Mieszkanie dla Rodzin

Rodziny posiadające dzieci są bardzo atrakcyjną grupą klientów dla deweloperów. Są jednak dość wymagającymi nabywcami. Poza tak istotnymi czynnikami jak cena, lokalizacja i standard inwestycji poszukują rozwiązań, które sprawią, że ich dzieci będą mieć zapewnioną co najmniej bezpieczną aktywność na pobliskim placu zabaw.

rzut