Co nas wyróżnia

Dobra Lokalizacja

Mieszkania na osiedlu Nowe Centrum to doskonała alternatywa dla mieszkań w starym budownictwie, a także domów jednorodzinnych. Osiedle zlokalizowane będzie przy ulicy Księdza Skorupki, w samym sercu areału określonego w Planie Przestrzennym Janowa Lubelskiego jako „Nowe Centrum”.

Jest to jednocześnie ostatnie osiedle mieszkaniowe, które powstanie bezpośrednio przy terenie miejskim przewidzianym pod teren rekreacji i utrzymania rekreacji, co stanowić będzie alternatywę dla innych rekreacyjnych terenów miasta.

Życie związane z rozrywką najmłodszych zostanie w przyszłości przeniesione w bezpośrednie sąsiedztwo Osiedla Nowe Centrum, co z pewnością ucieszy przede wszystkim rodziny z dziećmi.

W pobliżu znajduje się Kościół, Przedszkole, plac zabaw, wiele sklepów i punktów usługowych, terenów zielonych i ścieżek rowerowych. W niedalekiej odległości zlokalizowana jest Szkoła, Basen, Kino, oraz Szpital.

Osiedle ma doskonałe połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta i gwarantuje znaczącą ilość miejsc parkingowych.

Najbliższa okolica osiedla Nowe Centrum to spokojne miejsce zarówno dla osób starszych, jak i rodzin z dziećmi, a osoby wybierające ją jako miejsce do codziennego życia, cenią jej kameralny nastrój i bezpieczeństwo.

rzut
rzut

Parkingi i komórki lokatorskie.

Mieszkańcy osiedla mogą korzystać ze znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie zewnętrznych stanowisk postojowych. Istnieje także możliwość dokonywania opłat abonamentowych za dedykowane miejsca postojowe. Największym jednak udogodnieniem są miejsca postojowe w wielostanowiskowym garażu zlokalizowanym pod każdym z bloków.

Dodatkowo do każdego mieszkania istnieje możliwość wykupienia komórki lokatorskiej zlokalizowanej w poziomie garażu, w której z powodzeniem można przechowywać rzeczy nie będące przedmiotem codziennego użytku, a jednak niezbędne w całorocznym funkcjonowaniu.

Windy

Dla celów obsługi każdej z kondygnacji przewidziano ciche i nowoczesne widny. Jednocześnie jest to obecnie jedyne na terenie Janowa Lubelskiego osiedle mieszkaniowe, w którym przewidziano udogodnienie w tej postaci. Sprawia to, że mieszkania znajdujące się na parterze pod tym katem zdecydowanie tracą swoją przewagę konkurencyjną i mieszkania na wyższych kondygnacjach stają się równie atrakcyjne. Ma to szczególne znaczenie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób starszych, a jest oczywiste że wysiłek fizyczny związany z koniecznością wielokrotnego dźwigania zakupów czy innych rzeczy użytku codziennego nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia bez względu na wiek. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie zaprojektowano ciche i nowoczesne windy obsługujące wszystkie kondygnacje nowo projektowanego osiedla. Nie bądź sknerą, kup żonie/rodzicom mieszkanie w bloku z windą!

rzut
rzut

Niskie koszty eksploatacji

Zakupując mieszkanie w większości przypadków kupujący kierują się lokalizacją, metrażem, ilością pokoi, kondygnacją rozlokowaniem samego mieszkania, dostępnością miejsc parkingowych, windy, odległością od punktów takich jak: sklepy, przedszkola, dojazdy do pracy, oraz przede wszystkim ceną.

Zakup mieszkania to inwestycja na całe życie, bardzo kosztowna i w większości przypadków determinująca nasze życie na co najmniej kilka lub nawet kilkadziesiąt lat. Jednak nawet przy wzięciu pod uwagę ceny w odniesieniu do wszystkich wymienionych powyżej czynników, odniesienie nigdy nie będzie miarodajne tak długo jak długo nie weźmiemy pod uwagę kosztów eksploatacyjnych, jakże ważnych, a jak bardzo często pomijanych. W tym przypadku do w miarę stabilnych i od nas niezależnych kosztów mediów i energii elektrycznej, należy doliczyć koszty ogrzewania, czynszu i koniecznych do wykonania remontów. Tak jak na koszty mediów i energii elektrycznej są bezpośrednio determinowane przez podpisywane bezpośrednio przez właściciela umowy, tak pozostałe koszty nie są już tak oczywiste.

Osiedle Nowe Centrum będzie zdecydowanie konkurować z rynkiem wtórnym pod kątem wpływu właściciela mieszkania na koszty związane z ogrzewaniem, ponieważ przewidziana dla budynków instalacja oparta będzie o system piecyków konwekcyjnych, z dedykowanym piecykiem dla każdego mieszkania. Zaprojektowana instalacja zostanie wykonana w oparciu o najnowsze technologie zapewniającym tym samym nie tylko niskie koszty eksploatacji, ale także i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Wówczas właściciel ponosi koszty tylko i wyłączenie bezpośrednio zużytego ciepła, w oparciu o samodzielnie zawarta umowę z dostawcą. Nie będzie konieczne dokonywanie jakichkolwiek przeliczeń zużycia ciepła na metr kwadratowy mieszkania, co coraz częściej doprowadza do licznych niesnasek i nieporozumień. A podkreślić należy, że już od wczesnej jesieni, coraz częściej do późnej wiosny korzystamy w naszych mieszkaniach z ogrzewania.

Co więcej, innym znaczącym czynnikiem jaki będzie miał wpływ na koszty związane z ogrzewaniem ma nie tylko stan instalacji grzewczej, ale także i stan termoizolacji budynku, ale także współczynnik przenikania ciepła dla całej przegrody zewnętrznej, czyli po uwzględnieniu okien. Dobra termoizolacja pozwala dodatkowo obniżyć koszty ogrzewania, gdyż powstrzymuje ciepło przed uciekaniem z budynku. Dla osiedla przewidziano nie tylko nowoczesną termoizolację ścian systemem ETICS, ale także okna o podwyższonym współczynniku przenikania ciepła, dostępne w Janowie Lubelskim tylko na Osiedlu Nowe Centrum.

Dodatkowo, mieszkańcy osiedla nie będą obciążani koniecznością partycypacji w kosztach jakichkolwiek obciążeń z lat poprzednich. Nowo zawiązana wspólnota mieszkaniowa, wolna od wszelkich obciążeń będzie samodzielnie i na nowo ustalać zasady współżycia społecznego.

Biorąc pod uwagę wszystkie przytoczone powyżej przesłanki mieszkańcy mogą się spodziewać wymiernych oszczędności na poziomie nawet kilku tysięcy złotych w przestrzeni roku.

Bezpieczeństwo

Na osiedlu Nowe Centrum poza samą bezpieczną okolicą, gdzie znajduje się przepiękny kościół, przedszkole, komisariat policki, dodatkowo mieszkańcy osiedla mogą cieszyć się bezpieczeństwem zapewnionym przez system kontroli dostępu, oraz monitoring. Do wewnętrznego parkingu podziemnego, oraz wejść do klatek schodowych będą mieć dostęp tylko mieszkańcy osiedla, a system będzie dodatkowo wspomagany monitoringiem strategicznych punktów.

rzut
rzut

Akustyczne stropy

Dla zapewnienia maksimum komfortu zaprojektowano ultra ciche stropy akustyczne, pozwalające zniwelować wpływ pozostałych mieszkańców na komfort mieszkania.

Mikroklimat mieszkania

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu dla każdego z mieszkańców w mieszkaniach przewidziano zainstalowane na oknach nawiewniki higrosterowalne, które regulują poziom wilgotności względnej w pomieszczeniu, uzupełniając jej niedobór. Wilgotność względna powietrza zależy od wielu czynników wewnętrznych takich jak zanieczyszczenie powietrza wynikające z wykonywania codziennych czynności, takich jak: przebywanie w pomieszczeniu, pranie, gotowanie, suszenie itp. Im większe zapotrzebowanie, tym bardziej otwarty sterownik i większy napływ powietrza. Istnieje możliwość blokady w pozycji przepływu minimalnego.

rzut